Ve volné přírodě žije převážně v tropických lesích filipínského ostrova Palawan a na přilehlých ostrůvcích a aktivní bývá především v noci. Jako mnoho jiných živočišných druhů je i dikobraz palawanský ve volné přírodě ohrožen, a to především z důvodu ubývání jeho přirozeného prostředí – tropických lesů.

Od dikobrazů do rezervace

 Pár dikobrazů palawanských do trojské zoologické zahrady přicestoval ze zoo ve francouzském Assonu. Zvířata si v novém prostředí dobře zvykla, nejraději si pochutnávají na pekanových ořeších a rádi brousí svoje hlodáky o dřevo v expozici.

Dikobraz palawanský ve své nové expozici v Zoo Praha.

Návštěvníci pak v sobotu mohou rovnou zamířit do rezervace Bororo, kde se mohou osobně zapojit do cvičení se zvířaty a společně s trenéry zkusit vymyslet nový trik pro jejich svěřence. Ten se naučí přímo před zraky návštěvníků. Ti se tak na vlastní oči mohou přesvědčit, že zvířata jsou mnohem chytřejší, než se na první pohled může zdát.

Svátek supů a kondorů 

Sobota bude zároveň svátkem supů a kondorů. Zoo Praha vede evropský záchranný program reintrodukce supa mrchožravého a organizuje vypouštění odchovaných jedinců do volné přírody.

V sobotu 3.9. proběhnou v Zoo Praha oslavy Mezinárodního dne supů a kondorů.

Za návštěvu stojí stánek na odpočívadle u tučňáků, kde se návštěvníci mohou dozvědět nejenom mnoho zajímavých informací o životě těchto dravců, ale také můžete koupí suvenýrů se supí tématikou přispět na jejich ochranu ve volné přírodě.

PROGRAM 3.9.Rezervace Bororo:
11:30 a 14:30 Naučte zvířata z Borora nové cviky

Mezinárodní den supů a kondorů:
11:00 a 15:00 Speciální komentované krmení supů (voliéry supů u jižního vchodu)
10:00 – 16:00 Pomáháme jim přežít – informační stánek (odpočívadlo u tučňáků)

Čtěte také: Vedení Prahy domluvilo spolupráci s Pekingem a Šanghají