Hlavním bodem programu Výroční slavnosti budou křtiny. První na řadu přijde rozšířené vydání knihy Lexikon zvířat od A do Z a po něm budou následovat mláďata. Jako první se slávy a jména dočká mládě zubra. Matkou malé samičky je Boženka a otcem je chovný samec Tipito. Kmotry se pak stanou herci Václav Kopta a Veronika Freimanová. Jestli už něco málo můžeme prozradit, pak to, že mládě dostane jméno, které bude začínat dvěma písmeny, a to PR. Jimi totiž začínají všechna jména zubrů narozených v Zoo Praha.

Program i pro děti 

Poté se oslava přesune k expozici lachtanů. Vše zahájí plavecké vystoupení krasoplavců a následovat budou rozhovory s hosty. Samečka, jenž se narodil koncem května a jehož matkou je Abeba a otcem Meloun, posléze pokřtí zpěvák Tomáš Klus s dcerou Josefínou. Malý lachtánek je 15. mládětem lachtana jihoafrického, které přišlo v pražské zoo na svět a zároveň je vnukem legendárního Gastona, jehož v roce 2002 odnesla povodeň.

Tím však čtvrteční program ani zdaleka nekončí. Děti se mohou těšit na speciální vystoupení se zvířaty v Rezervaci Bororo a na své si přijdou i milovníci sklípkanů. Výstava s 60 druhy živých pavouků bude totiž kvůli velkému zájmu návštěvníků prodloužena až do konce října. Tento čtvrtek proběhne od 15 do 16 hodin komentované krmení sklípkanů chovatelem vystavených pavouků Davidem Šťastným.

Program
Výroční slavnosti 86 let Zoo Praha – čtvrtek 28. září 2017
10.30 – 12:00       Podium před Vzdělávacím centem 

·   Projev zástupců hl. m. Prahy a ředitele Zoo Praha
·   Křest rozšířeného vydání knihy Lexikon zvířat od A do Z
·   Hudební vystoupení skupiny The Apples (rock revival)

12:00 – 12:30      Vyhlídka u venkovního výběhu zubrů
·   Křtiny mláděte zubra evropského

13:00 – 14:15      Venkovní expozice lachtanů
·   Vystoupení krasoplavců
·   Křest mláděte lachtana jihoafrického

Doprovodný program
10:00 – 17:30  Gočárovy domy
Prohlídka výstavy sklípkanů s odborným průvodcem a od 15 do 16 hodin setkání s autorem výstavy Davidem Šťastným
11:30 – 12:00 a 14:30 – 15:00 Speciální vystoupení v Rezervaci Bororo