„Malajských tygrů je v Evropě v současné době zřejmě pouze sedmnáct, z toho drtivá většina z nich jsou blízcí příbuzní. V našem chovu máme nepříbuzného samce, který se ale bohužel chová agresivně vůči samicím," řekl Pavel Brandl, kurátor savců Zoo Praha.

Pražská zoo se proto rozhodla ve spolupráci se zoo Parc des Félins v Nesles ve Francii vyměnit jednu ze svých samic Radju za jejich samce a vytvořit nové chovné páry. Samice Banya i Radja by tak měly dostat možnost porodit svá první mláďata.

close Tygr malajský Johann by měl být k vidění v expozici pražské zoologické zahrady od poloviny listopadu. zoom_in „V pražské zoo by měl být nový samec k vidění v expozici od druhé poloviny listopadu. Spojení se samicí Banyou bude záležet na její říji, ale je pravděpodobné, že k němu dojde až v příštím roce," dodal Pavel Brandl.

Tygři malajští jsou pro vědu známí teprve od roku 2004, a jak jejich jméno napovídá, vyskytují se pouze na malajském poloostrově, v počtu okolo 700 jedinců.

Zoo Praha je chová od roku 2006, kdy přišla ze zoo v Halle samice Radja. O rok později následovala samice Banya a konečně v roce 2008 dorazil i samec Kawi, pocházející z Lok Kawi Wildlife Parku ve státě Sabah (Borneo).