Vařit si svůj vlastní zlatavý mok je sen každého pivaře, založit si ale minipivovar je pro většinu fajnšmekrů příliš nákladná investice. „Využívají volné kapacity klasických pivovarů, v nichž si pivo vyrábějí buď sami, nebo za asistence místního sládka. Obvykle za nimi stojí nadšenci, kteří buď nemají dostatek finančních prostředků na vybudování vlastního pivovaru, anebo než do vlastní technologie zainvestují, chtějí si prošlapat cestu jako pivovarničtí hosté,“ vysvětlil Jiří Sedláček, ředitel Nomad Beer Festivalu.

Festivalu se zúčastní na dvacet létajících pivovarů či pivovarů, které byly létající, ale již přistály. Některé si říkají příhodnými názvy jako je Pivovar Létající Bezdomovec, Chmeloun létající pivovar či Pivovar Nomád.

Posledně jmenovaný vznikl tímto způsobem jako první v Česku. „Netušil jsem, že se z toho stane obecné pojmenování, které ale vystihuje podstatu. Létající pivovar, přesun z místa na místo, aby člověk uvařil várku, umyl sudy, prodal pivo,“ řekl sládek a majitel pivovaru Nomád Jan Kočka. Než se dal na kariéru sládka, pracoval dvacet let u ČSA a díky možnosti cestovat ochutnával nejrůznější piva napříč světem. Své produkty vaří v rozličných pivních stylech, podle ročního období, nálady, surovin a spoluprací s kamarády z jiných pivovarů.

„Když jsem začal hledat poprvé jméno pro koncept pivovaru bez pivovaru, který běžně fungoval v zahraničí, nelíbilo se mi označení v angličtině. Gypsy brewery, netřeba překládat, je jaksi konfliktní pojmenování. Contract breweing zase složité,“ řekl Kočka.

Čajová piva

Mezi dalšími létajícími pivovary se objeví i Psychovar, kde se v současné době zaměřili zejména na produkci čajových piv, lahůdkou bude pivo s vietnamským zeleným čajem.

Jiří Sedláček podporuje minipivovary od roku 2012, v minulých letech pro ně pořádal festivaly Pivo na Náplavce a Pivo v Tržnici. Příležitost měly dosud jen ty kamenné. „Létajícím se dosud žádný tuzemský festival nevěnoval, všude byly jen jako doplněk. Vidíme v nich přínos a zpestření tuzemského pivního trhu. Časem mohou odletět a stát se z nich klasické pivovary,“ přiblížil Sedláček.

Festival odstartuje v Pražské tržnici v pátek 10. září ve 14 hodin a potrvá do 22 hodin. Pokračovat bude i v sobotu, brány se milovníkům zlatého moku otevřou už v 10 hodin dopoledne a trvat bude opět do 22 hodin.

Degustovat se bude výhradně ze skla, zapotřebí je si koupit skleněný džbánek o objemu 0,3 litry. Společně s festivalovou degustační kartou a tužkou bude za 100 korun, pro seniory za 70, a je možné z něj popíjet po dva dny. Samotné vstupné je zdarma. O kulturní doprovod se postarají české kapely Brass Avenue, Delta Blues Jam a Doggybag, v sobotu čeští Circus Problem, česko-nizozemští Rí Ra a ZVA 12-28 Band ze Slovenska.