Policie již dřív avizovala, že na průběh derby dohlédne několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní a cizinecké policie. Mimo jiné i kvůli odpolednímu pochodu slávistických fanoušků z Václavského náměstí na stadion soupeře. Krátce po něm policejní mluvčí sdělil, že policisté zajistili 13 lidí, kteří následně skončili na policejních služebnách. Podle Hrdiny je policisté omezili na osobní svobodě kvůli neuposlechnutí výzvy. "V několika případech se prověřuje, jestli nebyl spáchán trestný čin výtržnictví," řekl mluvčí.

Další dva incidenty podle něj policisté řešili po skončení utkání. Hned u stadionu se do slovní potyčky dostal jeden fanoušek s jedním fotbalistou. Jeden člověk byl následně omezen na osobní svobodě kvůli neuposlechnutí výzvy, uvedl mluvčí a doplnil, že u metra Hradčanská pak chtěli fanoušci jednoho klubu napadnou příznivce toho druhého. Při tomto incidentu policisté kvůli neuposlechnutí výzvy omezili na osobní svobodě tři lidi.

Fotbalisté Sparty remizovali ve šlágru 27. kola první ligy v přímém souboji o vedoucí příčku v tabulce se Slavií 3:3 a udrželi si na čele soutěže dvoubodový náskok na pražského rivala.