Radní materiál o dostavbě okruhu navrhli pouze jako informativní tisk, a zastupitelé o něm tedy neměli jednat, pouze jej dostali na vědomí. Zařazení materiálu navrhl například opoziční zastupitel a předseda pražské ODS Filip Humplík.

Krnáčová nesplnila slib, tvrdí ODS

„Situace je vážná, již proběhlo jednání Prahy s premiérem a zastupitelé by toto téma proto měli projednat. Mrzí mě, že paní primátorka (Adriana Krnáčová) nebyla schopna splnit slib a zařadit materiál na program jednání," řekl Humplík. Narážel na dohodu ODS s Krnáčovou z předminulého týdne, kdy primátorka slíbila, že materiál zastupitelé projednají, pokud ODS odstoupí od požadavku na svolání mimořádného jednání zastupitelstva.

Podle bývalého náměstka primátora Jiřího Nouzy (TOP 09) by mělo zastupitelstvo přijmout k dostavbě okruhu usnesení. „Jde o to, abychom posílili mandát toho, kdo bude za Prahu vyjednávat. To není o tom, zda jme pravicoví či levicových, ale o zájmu Prahy," řekl Nouza.

Stavba nové radnice Prahy 8 má stopku

Přesunout materiál k výstavbě Pražského okruhu z části informativních materiálů mezi řádné body požadoval rovněž zastupitelský klub komunistů.

Zastupitel Lukáš Manhart (TOP 09) pak chtěl, aby zastupitelé projednali výstavbu nové radnice Prahy 8. „Chybí jasná politická deklarace, zda bude v budově radnice. Stavba je zastavena a vzniká tu škoda, a navíc komerční prostory jsou již zasmluvněny," řekl Manhart. Praha se nyní s radnicí soudí, komu vlastně stavba patří. Stavba je zastavena.

Piráti se svými návrhy neuspěli 

Předseda zastupitelů pirátů Jakub Michálek požadoval, aby zastupitelé projednali, kdo nese odpovědnost za projekt opencard. Michálek chtěl rovněž projednat způsob obsazování dozorčích rad městských firem, nyní podle něj funguje na principu tzv. trafik. Žádný z jeho návrhů zastupitelé neschválili.

Na jednání vystoupil před schválením programu jednání poslanec a bývalý středočeský hejtman Petr Bendl (ODS). Kritizoval to, že radní nenechali na svém úterním jednání vystoupit nynějšího hejtmana Miloše Peteru (ČSSD), který chtěl s Prahou jednat o dopravní situaci v Praze a Středočeském kraji. „Nevpuštění hejtmana k diskusi je excesem. Praha a Středočeský kraj musí spolupracovat," řekl Bendl.

Čtěte také: Praha poprvé jednala s EMS o opencard za přítomnosti mediátora