Pod žádost o svolání mimořádného jednání se minulý týden podepsali také opoziční zastupitelé TOP 09 a pirátů. „Naše rozhodnutí jsem už oznámila i předsedovi klubu TOP 09 Václavu Novotnému a předsedovi pirátů Jakubu Michálkovi," sdělila Udženija. Doporučí jim, aby se s Krnáčovou sešli a diskutovali o zařazení i jimi požadovaných bodů do programu řádného zastupitelstva.

Novotný ale trvá na tom, že je primátorka podle zákona povinná mimořádné zastupitelstvo svolat. Podle něj stažení podpisů občanských demokratů na věci nic nemění. „Jsem přesvědčen, že Udženija věc s klubem ODS neprojednala, jednala svévolně a obě dámy, primátorka i Udženija, se dopouštějí v podstatě podvodu," sdělil Novotný médiím.

Udženija ale s takovým tvrzením nesouhlasí: „Na výpady pana Novotného jsme si již zvykli, ale důrazně se ohrazuji proti tomu, aby komentoval fungování klubu ODS," dodala.

Strany chtějí řešit pět témat

Strany ve své žádosti vybraly celkem pět témat, které chtějí řešit – stavbu metra D, dostavbu Pražského okruhu, způsob jmenování členů v orgánech městských firem, problém Výstaviště a karty MHD Lítačka.

Krnáčová by případnou mimořádnou schůzi musela svolat v pátek s tím, že by se konala na konci příštího týdne, tedy jen několik dní před řádným jednáním. „Dohodli jsme se, že je zbytečné utrácet veřejné prostředky a já nemám problém s tím zařadit některé body pro informaci na program jednání zastupitelstva. Budeme řešit určitě Lítačku a výstavbu Pražského okruhu a zároveň ušetříme," sdělila novinářům Krnáčová. „Děkuji ODS, že se chová konstruktivně," dodala.

V Praze vládne koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STA), která má v 65členném zastupitelstvu většinu 34 hlasů. Strany koalice mají 33 hlasů, ale ke klubu ČSSD se přidala zastupitelka Monika Krobová Hášová, která původně kandidovala za TOP 09.

Čtěte také: Pražská opozice chce iniciovat mimořádné jednání zastupitelů