Děti, ale ani rodiče se zde rozhodně nebudou nudit. „Celé prázdniny u nás budou ve znamení Severní a Jižní Ameriky. V červenci bude jeden den věnován Novému světu, v srpnu se pak návštěvníci budou moci seznámit se zvířecími obyvateli Jižní Ameriky,“ řekl tiskový mluvčí Zoo Praha Vít Kahle.

V červenci i srpnu budou víkendy patřit pohádkám a hudbě, každou sobotu se v Divadélku Archa bude hrát pohádka a každou neděli pozve zoo své návštěvníky na hudební procházku, u vzdělávacího centra se totiž budou pořádat minikoncerty vážné hudby.

„Během léta, vždy za hezkého počasí, se na 18 místech v areálu zoo mohou zájemci dozvědět při komentovaných setkáních zajímavosti ze života nejrůznějších zvířat. Novinkou jsou komentovaná krmení papoušků lori a mláďat varanů komodských. Zážitkem nejen pro děti pak bude také cvičení lachtanů jihoafrických v nové expozici,“ doplnil Kahle.

V obou letních měsících bude u vzdělávacího centra v provozu informační stánek ke kampani „Nechme šelmy žít“ na záchranu evropských šelem s informacemi, hrami a přírodninami s šelmí tematikou. Zoo Praha pokračuje i o prázdninách ve svých Happy Mondays. Každé pondělí zve do zoo zdarma vybrané skupiny návštěvníků. V červenci to budou dětské domovy, v srpnu studenti.

Během léta pořádá zoo také takzvané večerní procházky, v červenci konkrétně za vlčí smečkou, v srpnu pak po vybraných expozicích. První procházka od 20.30 je vyhrazena pro rodiče s dětmi, kterým bude přizpůsoben výklad. Další jsou určeny dospělým návštěvníkům. Zpestřením prázdninového programu pražských dětí v zoo mohou být také komentované jízdy vláčkem. V červenci budou zaměřeny na pouštní oblasti a horní část zoologické zahrady, v srpnu pak na prales a dolní část zahrady. Další informaci naleznou lidé na stránkách www.zoopraha.cz.