Je pátek půl šesté odpoledne. U infocenter stanic metra Můstek a Muzeum jsou obrovské fronty, každá čítá několik desítek nervózních lidí. Skoro všichni si chtějí požádat o vydání karty Opencard. Bude to ale trvat hodně dlouho, než se dostanou na řadu.

„Jsme tady už hodinu, a ještě budeme určitě tak dvacet minut čekat. Je to hrozné, přitom se podívejte, za přepážkou je jen jeden člověk. Něco je špatně,“ zlobili se manželé Matějkovi z Prahy 6. I oni včera čekali na vydání karty Opencard, která od roku 2009 mimo jiné nahradí roční kupon na pražskou MHD.

Fronty na některých místech stále neubývají a lidé jsou nespokojeni a požadují zlepšení situace. „Určitě by se s tím mělo něco dělat. Všichni volají, kupte si Opencard, ale nikdo neřekne, že si nejdříve musíte vystát pořádnou frontu. Každý si také nemůže zažádat přes internet,“ řekl další z čekajících Jaroslav Vlášek z Prahy 2.

Opatrný: Situace se zlepšuje

Podle slov tiskového mluvčího projektu však již fronty nejsou tak dlouhé jako například v srpnu, a stále se zmenšují. „Myslím, že stav už není tak vážný. Navíc plánujeme další rozšíření počtu míst, kde bude možné o Opencard zažádat. Nyní jednáme s jednotlivými městskými částmi. Také se postupně snažíme personálně posílit jednotlivé přepážky,“ řekl mluvčí Martin Opatrný.

Ten upozornil, že například dnes bude možné zažádat o Opencard v kinobusu nedaleko stanice metra Pankrác v době od 20 do 24 hodin. Mimořádně bude také prodloužena provozní doba v Zákaznickém centru Opencard ve Škodově paláci, a to od 8 hodin do půlnoci.

Na Bojišti zavřeno

Lidé však měli po celý tento týden ještě další potíže s žádostí o Opencard. Mnoho jich ztroskotalo na podatelně v budově Centrálního dispečinku dopravního podniku.

„Rozhodl jsem se pořídit si Opencard. Přijdu do výdejny Na Bojišti a tam na mě čekala zavřená okénka. Místo se rekonstruuje. Poslali mě na Můstek, a tam už byla snad třicetimetrová fronta. Myslím, že s touhle novinkou mají Pražané jen samé potíže,“ rozčílil se Milan Horalovský.

Podle slov Martina Opatrného by mělo být v pondělí výdejní místo Na Bojišti již znovu otevřeno. Frontám to však zřejmě úplně nezabrání.