Senátní volby jsou v plném proudu a kurzy na vítěze vypsaly i sázkové kanceláře. Za své favority v obvodech Praha 6, Praha 10 a Praha 11 už lidé prosázeli statisíce. Hlavní vlna sázek se ale teprve očekává.

Lidé si nejvíc sázejí na Růžičku 

„Zatím ze strany sázkařů evidujeme solidní zájem o volební obvody v Praze, vklady dosáhly na necelých 200 tisíc korun, přičemž ten největší boj i mezi sázkaři lze čekat až ve druhém kole," říká za společnost Fortuna mluvčí Petr Šrain.

Podle něj věří nejvíce sázkařů kandidátovi TOP 09 Jiřímu Růžičkovi, k němu totiž směřuje 95 procent všech sázek na kandidáty v Praze 6. Pár tiketů zde společnost eviduje i na Václava Bělohradského (za ČSSD/SZ) a Františka „Čuňase" Stárka (za ODS). Naopak outsiderem je na šestce bývalý šéf Sazky Aleš Hušák, na kterého si vsadil pouze jeden odvážlivec.

Je důležité si věřit 

V Praze 10 se nejvíce sázejících přiklání ke kandidátce KDU-ČSL Renatě Chmelové, menší část si jich myslí, že se do Senátu probojuje lékař Jiří Holubář (za TOP 09) či Ivana Cabrnochová (za ČSSD/SZ). Naopak současná náměstkyně primátorky Eva Kislingerová (ANO) mezi favority nepatří ani podle názoru bookmakerů. Ona sama si však věří a na svých stránkách už inzeruje dva mítinky s voliči před druhým kolem voleb příští týden.

V boji o Senát v Praze 11 si polovina všech sázejících Fortuny myslí, že zvítězí zastupitel Hnutí pro Prahu 11 Ladislav Kos. Bez šance ale podle nich není ani Helena Válková (za ANO) a Jakub Lepš (za TOP 09). Podle mluvčí Veroniky Markové ale sázkaři Sazky mírně favorizují bývalou ministryni spravedlnosti Válkovou.

Nejvíc se na tiketech objevoval Juránek z Brna

Kanceláře nabídly kurzy ve všech obvodech po celém Česku, kde se volí. Podle Tipsportu se vůbec nejčastěji na tiketech objevovalo jméno lidovce Stanislava Juránka, který kandiduje v Brně, Aleny Dernerové (Severočeši.cz), která se utká se soupeři v Mostě a právě kandidáta v Praze 6 Růžičky.

Zájemci si mohli také vsadit na to, kolik kandidátů dostane přes padesát procent v prvním kole a rovnou si zajistí účast v Senátu. U Tipsportu vsadilo nejvíce sázkařů v kurzu 1,35:1 na to, že hned v prvním kole nebude zvolen žádný z kandidujících senátorů. Druhá nejsázenější byla varianta v kurzu 3:1, že v prvním kole senátních voleb bude zvolen jeden a více senátorů.

Čtěte také: Krajské a senátní volby přilákaly v první den asi pětinu voličů