Nárůst popularity britských potravin potvrzuje Pavel Fara z Britské obchodní komory: „Objem importu z UK do ČR za rok 2017 činil v kategorii potraviny a nápoje 3,2 mld. korun, což představuje nárůst o dvě procenta oproti roku 2016.“

Nakupovat lze v řetězcích i v malých obchůdcích

Pražané, ale i čtyři tisíce Britů žijících v Praze, mají k dispozici hned několik britských obchodních řetězců, jako jsou Marks & Spencers nebo Iceland, ale také celou řadu menších specializovaných britských obchůdků a občerstvení. Mohou tak ochutnat třeba chipsy s octovou příchutí, ale i vyhlášenou anglickou slaninu, klobásy či sýry čedar nebo wensleydale s krekry. Scénu dokreslí už jenom silný černý čaj servírovaný s mlékem, případně fazole, rajčata a toasty pro bohatou anglickou snídani.

Mezi pražskými gurmány je proslulý šéfkuchař a řezník Paul Day a jeho podnik The Real Meat Society, kde je veškeré maso z biochovů a ani kousek zvířete nepřijde nazmar. „Propagujeme přístup od rypáčku po ocásek, snažíme se najít využití pro všechny části zvířete,“ vysvětluje Day a dodává, že co se nedá zužitkovat k jídlu, použije třeba na výrobu pochoutek pro psy nebo lojových koulí pro ptáky.

Day začínal v Británii jako řezník, maso se proto přímo v jeho podniku porcuje a vznikají z něj třeba klobásy cumberland a lincolnshire nebo pravá anglická slanina. Kolemjdoucí zaujme i výloha, ve které lze vidět zrající kusy hovězího masa, přímo na místě mohou také ochutnat teplé sendviče třeba se sekanou. Paul Day se svou českou manželkou Michaelou v Praze rozjel také restauraci Sansho a nedaleko od ní bistro Maso a kobliha, kde si Pražané užívají skotská vejce, vepřové kůžičky a samozřejmě i pivo.

Masové páje a ryba v těstíčku

Kde v Praze ochutnat britské jídlo.Gary Smith a jeho manželka Jana zase vyrábějí a prodávají britské masové koláče. „Páje jsou v malých hliníkových talířcích, nejprve je vrstva těsta, pak jedna z náplní, nakonec zase těsto. To vše ručně spojím a potřu vajíčkem a třicet minut peču v troubě,“ popisuje Gary svou část práce.

Mezi nejoblíbenější náplně patří tzv. Balti (pikantní marinovaná kuřecí prsíčka v omáčce z jogurtu a mangového čatní) nebo hovězí maso se slaninou. Prodej výrobků na farmářských trzích a festivalech většinou obstarává Garyho žena Jana. „Přece jen umí líp česky než já,“ směje se kuchař.

Maso do klobásy se nemele, ale naseká

S vepřovými klobásami cumberland slaví úspěch i Ir Brian, který objíždí trhy a koncerty ve svém foodtrucku The Paddy Wagon. „Namísto mletí je v ní maso nasekané. V Británii se to nedělá, ale tady v Praze klobásu sevíruji i s plátkem chleba a hořčicí. Nejvíc ale lidem chutná ryba s hranolky, tedy fish and chips,“ pochvaluje si Brian, který vyměnil práci v IT za prodej jídla v ulicích.

Pokud zavítáte na Vinohrady, můžete zakusit londýnskou atmosféru i masové koule v podniku s názvem Brixton Balls. Do vaření se tu pustil britský hudební producent a dýdžej Tim Simenon, který se svým projektem Bomb the Bass spolupracoval s takovými hudebními pojmy, jako jsou Depeche Mode, Sinneád O ´Connor nebo Björk.

Na hudbu Simenon nezanevřel a pro své bistro vybírá i stylový playlist zákazníky zabaví, zatímco čekají na své jídlo. Většina z nich si jej pak odnáší domů nebo do okolních kanceláří s melodií britské písně v hlavě.