Na Šutce nakonec zřejmě vyroste akvapark, jak plánovala minulá radnice. Současné vedení města ale chtělo původní plán přehodnotit. Ze studie, kterou si nechalo zpracovat, však vyplynulo, že ekonomicky soběstačná je právě rozsáhlejší varianta dostavby. Řekl to radní Radek Lohynský (ODS). Na dostavbu ale bude muset město najít peníze, uvažuje o tom, že by prodalo některé pozemky kolem Šutky.

Minulé vedení města vybralo loni v červenci zhotovitele, který měl za zhruba 595,8 milionu korun bez DPH plavecký areál Šutka dostavět.

V areálu se sice začalo pracovat, podle Lohynského je ale stavba od května v útlumovém režimu.

Bývalý náměstek primátora Pavel Klega (ODS), přitom sliboval, že by se zde lidé mohli koupat už letos v létě.

„Zmíněná studie ukázala ekonomickou soběstačnost a rentabilitu kompletně dokončeného plaveckého areálu Šutka i s akvaparkem,“ uvedl k ekonomickému rozhledu Lohynský.

Kde vzít peníze…

Město proto nyní zkoumá, kde by mohlo peníze na stavbu získat. Podle radní Aleksandry Udženije (ODS), která má na starosti majetek města, připadá v úvahu to, že by se prodala část pozemků kolem plaveckého areálu.

Areál se začal stavět již v roce 1987, stavba byla několikrát zastavena kvůli nedostatku peněz či restituci pozemků. Torzo bazénu dosud Prahu stálo asi 100 milionů korun. Poslední plán počítal s tím, že bude postaven krytý padesátimetrový bazén a šatny. Tuto fázi, která by měla stát asi 340 milionů korun, měla zaplatit Praha. V další etapě by byl areál rozšířen na akvapark.

Čtěte také:
Rozpočet Prahy: Šutka i sloninec se stavět budou
Koupání v Praze? Velká potíž

(čtk, luk)