Poměrně velké změny nastaly na jaře v Praze 2, 3 a 12. Stejně jako na radnici hlavního města opustili v Praze 2 koaliční uspořádání sociální demokraté a nahradila je TOP 09. Zástupci ODS a SZ ve vedení městské části zůstali, starostkou je i nadále poslankyně Jana Černochová (ODS). Také v Praze 12 skončila spolupráce s ČSSD, sociální demokraté tak přišli o jediného pražského starostu Františka Adámka. V koalici zůstala Změna pro Prahu 12, v které jsou mimo jiné lidé ze SZ a KDU-ČSL, doplnili ji zástupci ODS a TOP 09. Novým starostou se stal Petr Prchal z TOP 09.

Naopak na žižkovské radnici TOP 09 vypověděla koaliční smlouvu s občanskými demokraty, kteří měli své zástupce ve vedení radnice vždy od vzniku této strany. Top 09 se pak domluvila s ČSSD a stranou Žižkov (nejen) sobě (ŽnS), která sdružuje mimo jiné zástupce SZ. Do té doby opoziční zelení získali dvě křesla místostarostů. Starostkou zůstala Vladislava Hujová (TOP 09).

Některé koalice se přetavovaly, jiné rozšiřovaly

V Praze 4, 5 a 8 se koalice přeskupily a rozšířily. Ve čtvrté městské části se rozhádala ODS, část členů navrhla odvolání vlastního starosty Pavla Horálka. Protože by pak vedení, v kterém jsou zástupci ODS a ČSSD, nemělo podporu většiny zastupitelů, vzalo do koalice tři nezávislé zastupitele, kteří opustili klub TOP 09.

V Praze 5 se zase rozkmotřili zástupci TOP 09 a část z nich podpořila odvolání vlastního starosty Radka Klímy. Ve vedení radnice zůstala ČSSD, VV a několik zastupitelů zvolených za TOP 09, které ale jejich vlastní strana kvůli odvolání Klímy vyloučila. Aby měli většinu v zastupitelstvu, přizvali do koalice nezávislé zastupitele, kteří byli původně zvoleni za ODS.

Ani v osmém obvodu si vedení v čele s ODS a TOP 09 nebylo jisté svou pozicí, oba politické kluby přišly o některé zastupitele. Koalice se proto rozšířila o dva zastupitele ze strany Volba pro Prahu 8.

Změny nastaly i na některých menších radnicích. Na počátku roku se obměnila spolupráce v Horních Počernicích, před Vánoci zase v Klánovicích.