Proti rozpočtu v loňském roce jsou výdaje i příjmy radnice nižší. Výdaje klesly o bezmála 869 milionů Kč, příjmy jsou pak nižší o asi 248 milionů korun.

Nejvíce peněz v rámci běžných výdajů má jít na výkon státní správy a samosprávy, a to asi 130 milionů korun. Dalších zhruba 124 milionů plánuje radnice vydat do školství a 47,3 milionu korun na zeleň a životní prostředí.

V rámci investičních výdajů má jít nejvyšší částka, přesně 122,92 milionu korun, do bydlení, na komunální služby a územní rozvoj. Do školství plánuje radnice investovat v rámci kapitálových výdajů 35,3 milionu korun - peníze půjdou do oprav nebo zateplení budov.

Další peníze pak půjdou na bezpečnost, sociální služby nebo na výstavbu chodníků.

18 návrhů, žádný nebyl schválen

Schvalování rozpočtu provázela mnohahodinová diskuse, kdy po asi čtyřech hodinách jednání zastupitelé odhlasovali přerušení projednávání rozpočtu a přesunuli jej v programu až na konec.

Opoziční a vládnoucí zastupitelé se rovněž neshodli na způsobu ukončení diskuse. To navrhl zastupitel Filip Miler (Piráti) a zastupitelé jeho návrh schválili.

Exstarosta Dalibor Mlejnský (JM-náš domov) následně uvedl, že podá stížnost na magistrát a ministerstvo vnitra, podle jeho slov nebylo zastupitelům umožněno řádně projednat rozpočet.

„Vše musíte překládat písemně, takže vám tuto možnost nikdo neupírá, stejně jako vám nikdo neupírá možnost zvolit jakýkoliv další postup," reagoval starosta Jiří Štyler (Hnutí pro Prahu 11).

Opozice v rámci projednávání navrhla celkem 18 pozměňovacích návrhů. Žádný z nich zastupitelé neschválili.

Na radnici Prahy 11 vládne koalice Hnutí pro Prahu 11, ANO a TOP 09, starostou je předseda HPP11 Jiří Štyler. Bývalý starosta Mlejnský skončil v opozici.

Čtěte také: Rozpočet Prahy 4 se odkládá, koalice i opozice se neshoduje