V šest hodin ráno mluvčí pražského hasičského sboru Martin Kavka informoval prostřednictvím sociální sítě Twitter o zmíněných dvanácti výjezdech, které souvisely se silným deštěm a bouřkou v době mezi půl jednou v noci a pátou hodinou ranní. "Jednalo se o zatopené prostory nebo popadané stromy," upřesnil mluvčí Kavka.

Prahou se v noci prohnaly silné bouřky. Déšť rozvodnil potoky.Na serveru Meteopress pak probíhal živý přenos událostí souvisejících s počasím. Bouřkové mraky zahalily oblohu nad hlavním městem pozdě večer, hromy a blesky byly slyšet už před půlnocí. Pak začalo velmi silně pršet - od 0:30 do 1:30 to bylo více než 20 milimetrů srážek.

V Nuslích se proto už hodinu po půlnoci zvedla hladina Botiče a byl vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity. Vylila se i Rokytka, tok vystoupal na 112 centimetrů, což odpovídá rovněž druhém povodňovému stupni. "V Praze již dochází k poklesu hladin toku Rokytka a Botič," psal web v on-line přenosu po třetí hodině ranní.

Dá se předpokládat, že noční rozmary počasí zkomplikují policistům pátrání po vyznavači tzv. geocachingu, který se s partou dalších tří lidí vydal před sobotní bouřkou do stoky Motolského potoka. Lovce kešel spláchla přílivová vlna. Jedna žena utonula, mladík se už čtvrtý den pohřešuje. 

Bouřky v noci řádily na dalších místech Česka. V Praze by měl přes den déšť ustávat, večer se postupně obloha vyjasní. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí dál například pro Plzeňský a Jihočeský kraj, odpoledne by měli být v pohotovosti lidé na Vysočině a v Jihomoravském a Zlínském kraji. "Mohou se znovu objevit i silné bouřky s přívalovými srážkami, kroupami a nárazy větru přes 20 m/s (70 km/h)," píše ČHMÚ.