Poslední dny je opravdu Praha více ucpaná. Domníváme se, že to je tím, že se dělají opravy, které se měly dělat jindy. To je třeba příklad Kbelské, Průmyslové a Kolbenovy ulice nebo několika mostů,“ uvedl pro Idnes Petr Vomáčka z UAMK. Práce by podle něj neměly probíhat na podzim ale v létě za menšího provozu. Podle tiskové mluvčí TSK Barbory Liškové se naopak všechny opravy podařilo v létě stihnout.  Na Pražském okruhu probíhá pouze jedna oprava  a to v okolí MÚK Třebonice (křížení D0 a D5).

Problémy v dopravě

Úterní dopravní situaci komplikoval také deštivé počasí. Více Pražanů totiž volí cestu autem než MHD. Stupeň 4 je tak nahlášen ve Wilsonově ulici, Ječné, Svatovítské, 5. května, Legerově ulici, na Jiráskově a Nuselském mostě. Řidiči ale zůstávali stát i na Pražském okruhu ve směru od letiště na 24 kilometru. Kolony se tvořily na sjezdu z D6 na Řepy a Bílou horu.

Problémy měli řidiči v Modřanech a na Evropské třídě. Zpoždění nabíraly i autobusy, které jely přes Barrandovský most na Smíchovské nádraží. V Libni kamion ráno strhl troleje a mezi zastávkami U Kříže a Stejskalova nejezdí tramvaje. Provoz v Evropské ulici zase zkomplikovala nehoda dvou osobních aut.