Pro veřejnost ho pravidelně pořádají skauti a skautky. „Účastníci sobotního závodu musí nejdříve rozluštit zašifrované informace o tom, kde mají strašidla hledat a poté je podle mapy v co nejrychlejším čase samozřejmě najít," řekl o akci Lukáš Bauer, jeden z organizátorů ze žižkovského skautského střediska. „Zatímco tajenky v odlehčené kategorii pro veřejnost by vám problémy dělat neměly, u šifer pro soutěžní kategorii dospělých se zaručeně zapotíte," dodal.

Již 31. ročník tohoto netypického orientačního závodu začne v sobotu ve 14 hodin a konec se předpokládá kolem 19.30 hodin. Místem srazu, startu i cíle je hřiště u Tyršova domu v Praze 1. „Zveme skupiny kamarádů nebo děti s rodiči či prarodiči, aby se vydaly hledat strašidelné bytosti v uličkách Starého Města a Malé Strany," říká mluvčí Junáka Jitka Taussiková.

Historie Prahy plné strašidel se začala psát v listopadu roku 1983 na Betlémském náměstí v Praze. Z prvního ročníku, komorní akce o 17 účastnících, se časem vyvinul závod se stovkami hráčů a příznivců. Předpokládaný počet účastníků letošního ročníku převyšuje 1300 lidí, z toho minimálně 750 dětí.

Matěj Ludvík