V sobotu se budou do hlavního města sjíždět účastníci luxusních vozů Diamond Race, odjedou v neděli. „Jak dopravní, tak pořádkoví policisté budou na tuto akci dohlížet v takzvaně zvýšeném dohledu služby. To v praxi znamená, že svou, především hlídkovou činnost v konkrétních lokalitách policisté zintenzivní," uvedl Hulan.

V sobotu v poledne vyjdou ze Staroměstského náměstí účastníci tradičního pochodu proti rakovině prsu, cíl mají na ostrově Štvanice. Kvůli této akci bude úplně uzavřen sjezd z Hlávkova mostu na Bubenské nábřeží, částečně policie omezí dopravu i na Hlávkově mostě. Další omezení provozu pak čekají řidiče na Mánesově mostě, na náměstí Jana Palacha, Dvořákově nábřeží a na nábřeží kapitána Jaroše.

Spanilá jízda skútrů 

Na pouze dílčí a krátkodobá omezení dopravy se mají připravit motoristé kvůli sobotní spanilé jízdě skútrů a čtyřkolek centrem Prahy. „Měla by trvat pouze nezbytně nutnou dobu, která bude potřebná pro projetí například křižovatek a dalších komunikací, na které je spanilá jízda naplánována," dodal policejní mluvčí.

Dopravní podnik hlavního města Prahy zřídil pro návštěvníky Pražské muzejní noci deset speciálních autobusových linek, z nichž devět bude do různých míst odjíždět ze Staroměstského náměstí, jedna ze Smíchovského nádraží. Tramvajová linka číslo 17 bude v sobotu od 18.15 hodin do ukončení denního provozu v úseku Čechův most – Staroměstská obousměrně odkloněna přes zastávku Malostranská, uvedl dopravce na svém webu.

Od stejné doby do zhruba jedné hodiny po půlnoci bude pro automobily uzavřena ulice 17. listopadu (úsek Kaprova – Pařížská) a Dvořákovo nábřeží (úsek náměstí Curieových – Na Rejdišti), včetně spojovacích ulic Na Rejdišti a Břehová. Objízdná trasa povede přes Mánesův most, Klárov a nábřeží Edvarda Beneše.

Čtěte také: Projekt dostavby Pražského okruhu není dostatečně připraven