Kabický byl starostou od roku 2006 do počátku roku 2011, kdy se stal náměstkem pražského primátora a z vedoucí funkce radnice rezignoval. Poté, co skončila celopražská koalice ODS a TOP 09 a Kabický byl z funkce náměstka odvolán, avizoval, že se bude chtít do čela městské části vrátit.

Na čtvrtečním zasedání zastupitelstva na funkce rezignovali Lněnička, zástupce starosty Stanislav Tomášek (ODS), radní Kabický, Martin Halama (ODS), který byl zároveň předsedou finančního výboru, a předseda kontrolního výboru David Kolínský (nezávislý). Odvolán byl zástupce starosty Martin Zástěra (TOP 09).

V dalším průběhu zasedání byly uvolněné funkce nově obsazeny. Starostou byl zvolen Kabický, zástupci starosty Iveta Lojková (TOP 09), Lněnička, Věra Ježková (ODS) a Oldřich Miffek (ČSSD). Na pozice radních zastupitelé zvolili Jana Mikuleckého (ODS) a Ondřeje Lercha (ČSSD). Předsedou kontrolního výboru se stal Halama (ODS) a předsedou finančního výboru Tomášek. Pravomoci jednotlivých radních rozdělí rada na svém středečním zasedání.

„Jedním z důvodů této změny bylo přizvání k odpovědnosti a ke spolupráci na vedení městské části do konce volebního období zástupce ČSSD, kteří historicky pro městskou část Praha 18 odvedli velký kus práce a mají ve svých řadách nemálo odborníků," uvedl Kabický.

Předseda zastupitelského klubu TOP 09 na Praze 18 Zástěra ale médiím sdělil, že nové radniční spojení občanských a sociální demokratů zcela nahradilo původní koalici TOP 09 a ODS. „Na jednání zastupitelstva jsem byl na návrh Ivana Kabického odvolán z funkce zástupce starosty z toho důvodu, že se ODS na Praze 18 rozhodla pro vypovězení koaliční smlouvy s TOP 09 a faktické ukončení této koalice," oznámil.

TOP 09 tak podle něj přechází do opozice a koalici ODS a ČSSD nebude nijak podporovat, navzdory tomu, že je v radě Iveta Lojková z TOP 09. „Ve své funkci setrvala proti vůli klubu TOP 09," uvedl Zástěra.