„Los Angeles, Hongkong, Edinburgh, Nové Dillí, Paříž, Berlín, Barcelona, Tel Aviv, Kapské Město, Istanbul a nyní i Praha. V prestižní edici netradičních průvodců německého nakladatelství vyšel konečně i svazek věnovaný české metropoli," řekl Lukáš Růžička z Paseky.

Každé místo má svůj příběh

Podle něj kniha poukazuje na místa opomíjená běžnými turistickými průvodci a často i rodilými Pražany a představuje město v co největší různorodosti a pestrosti.

„Jde o úplně jinou pragensii a úplně jiný typ průvodce. Každému místu věnuje jednu stranu a fotografii, text autorů Matěje Černého a Marie Peřinové se nebrání nadsázce a humoru. Zároveň je psaný uceleně, aby každé místo mělo i svůj příběh. A tak je například tip na Branický most (přezdívaný most Inteligence) stylizován jako pohádka," uvedl.

Jedna strana je věnována i českým chlebíčkům

V knize zájemci najdou konkrétní místa, jako jsou Lidová jídelna Těšnov, schránka na houby v Karmelitské ulici, kubistická lampa na Jungmannově náměstí nebo park Klamovka.

Pro Prahu jsou v kontextu edice unikátní tipy, které se nevážou s konkrétním místem, ale spíše vystihují atmosféru města. Jedna strana je tak věnována českým chlebíčkům, sociálnímu podniku Pragulic nebo cestovní agentuře Corrupt Tour, která zájemce provází po místech spojených s lobbisty, předraženými zakázkami a ztracenými miliony ze státní pokladny.

Čtěte také: Před 60 lety bylo v Praze otevřeno první obchodní středisko