Mluvčí společnosti Karel Tejkal již dříve uvedl, že peníze potřebují na zaplacení odborných studií, které mají sloužit ke kvalitnějšímu vyplnění dotazníku pro kandidaturu města na pořadatelství her. „Podrobné rozdělení rozpočtu je uvedeno na našich internetových stránkách,“ podotkl. Zpodrobného rozpisu lze ovšem zjistit, že studie tvoří nejnižší položku vcelém rozpočtu. Je na ně vyhrazeno 12 milionů. Naopak nejvyšší kategorií zůstává marketingová komunikace, která spolkne 19,6 milionů.

Uvedené částky jsou počítány do konce tohoto roku. Jak vysoké finanční nároky bude mít Praha Olympijská pro příští rok, zatím není jasné. „Návrhy ještě neprošly ani vnitřním připomínkovým řízením. Závisí to ale na tom, zda se Praha stane kandidátským městem,“ sdělil Deníku Tejkal.

Podle vedení města prý nejde o zbytečně vynaložené peníze: „Pokud olympiádu chceme, tak se to rozhodně vyplatí,“ komentoval včera rozhodnutí rady města radní Martin Langmajer (ODS). Navíc prý nejde o novinku. „S touto částkou se počítalo už dříve. Byla zanesena do rozpočtu hlavního města jako transfer Praze Olympijské. Krok, který dnes provedli radní, je pouze administrativním přesunem peněz,“ řekl včera mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

Do souboje o pořádání letních olympijských her v roce 2016 se Praha oficiálně zapojila začátkem září. Primátor Pavel Bém (ODS) a prezident Českého olympijského výboru Milan Jirásek podepsali dopis deklarující zájem Prahy o hry usilovat. Pokud Praha neuspěje se svou kandidaturou pro tento rok, chce usilovat o pořadatelství příští olympiády vroce 2020.