Od 1. října bude na území Prahy 2 zavedena zóna placeného stání. „Budeme mít pouze jednu zónu, takže místní obyvatelé mohou s kartičkou za sedm set korun ročně zaparkovat úplně všude,“ oznámil zástupce starostky pro dopravu Václav Vondrášek. Parkovací místo před domem však přesto nelze zaručit. „Odborníci na dopravu spočítali, že by každý měl zaparkovat, i když místo přímo před domem slíbit nemůžeme,“ doplnil Vondrášek.

„Co se stane s placeným parkovištěm u vinohradského divadla?“ zeptal se během diskuse Jaroslav Pohan. „Placená parkoviště by měla zmizet úplně,“ odpověděla starostka Prahy 2 Jana Černochová. Na tom místě bude zóna pro rezidenty. Návštěvníci divadla budou platit u parkovacích automatů.

Jediné placené parkoviště

„Bude fungovat jediné placené parkoviště v ulici Boženy Němcové. To ale bude policie využívat jako odtahové parkoviště pro řidiče, kteří své auto nezaparkují podle předpisů,“ doplnil Václav Vondrášek. Na Tylově náměstí by také měly vzniknout podzemní garáže. „Místa na stání v garáži budeme prodávat předem a z těchto prostředků radnice pak stavbu bude financovat,“ řekla Černochová. Radnice plánuje i další dopravní změny. „Ulicemi Dittrichovou a Trojanovou by v budoucnu už neměl projíždět autobus. Doprava by měla být z obytných částí odkloněna na nábřeží,“ oznámil Vondrášek.

K dalším plánovaným změnám do budoucna patří zavedení pěší zóny v Jugoslávské ulici nebo zúžení Legerovy ulice. Obyvatelé si stěžovali i na chodníky znečištěné psy. „Na podzim všichni, kdo platí poplatek ze psa, dostanou do schránky mapy s vyznačenými zónami pro volné pobíhání psů,“ oznámila starostka.