Kraje napříč celou republikou řeší akutní nedostatek zubařů. Veřejně financované zubní pohotovosti jsou v Praze nyní pouze v Městské poliklinice ve Spálené a ve Fakultní Thomayerově nemocnici.

Nové stanoviště v Nemocnici Na Františku tak přetíženým stomatologickým ordinacím uleví.

Praha dá na vybavení zubní pohotovosti dotace ve výši 2,5 milionu korun a dalších 870 tisíc na financování provozu pohotovosti.

Podle čerstvě zveřejněných dat České stomatologické komory (ČSK) připadá na jednoho zubaře průměrně 1222 obyvatel. To je výrazné zlepšení oproti situaci před dvaceti lety. Nicméně v posledních třech letech začal počet stomatologů snižovat.
Dostupnost zubařů: Některé kraje na tom nejsou dobře. Podívejte, jak je to u vás

Současně s ní vznikne i nová standartní zubní ordinace s denním provozem, která bude mimo jiné pečovat i o sociálně znevýhodněné pacienty.

Ordinační doba zubní pohotovosti v Nemocnici na Františku by měla být ve všední dny od půl 4 odpoledne do půl jedenácté večer. O víkendech pak od deseti hodin dopoledne do deseti hodin večer.

Podle náměstkyně primátora Alexandy Udženije (ODS) jedná Praha také o zřízení zubní pohotovosti pro děti ve Fakultní Thomayerově nemocnici.

Zdroj: Youtube

„Pevně věřím, že k této zubní pohotovosti pro dospělé už brzy přibude i tolik potřebná pohotovost pro děti. O jejím zřízení jednám s vedením Thomayerovy nemocnice a oceňuji vstřícnost a ochotu pana ředitele Beneše,“ říká náměstkyně Alexandra Udženija.