Dárek pro děti do 15 let nabízí Zoo Praha na pololetní prázdniny v pátek 2. února. Stačí když na pokladně návštěvníci ukážou svůj starý mobilní telefon a koupí si dětskou vstupenku za symbolickou 1 korunu. Na zařízení budou u každého vstupu připravené sběrné nádoby, do kterých návštěvníci telefon vhodí. 

O bezpečnou a ekologickou recyklaci se postará neziskový spolek Remobil, od kterého za každý vybraný mobilní telefon získá pražská zoologická zahrada 10 Kč, a dalších 10 Kč od společnosti Asekol, které následně poputují na sbírkové konto zahrady „Pomáháme jim přežít", konkrétně na pomoc gorilám nížinným. 

Ve volné přírodě se totiž počet goril nížinných snížil na 60 %. Příčinou je především odlesňování deštných pralesů, které jsou jejich domovem. Před necelým měsícem se však v Zoo Praha narodila malá samička, vnučka slavné Moji. Další přírůstek do gorilí rodiny na sebe nenechá dlouho čekat, březí je totiž i samice Kijivu. 

| Video: Youtube

Remobil = recykluj mobil

Odhadem se v České republice nachází kolem 10 milionů vyřazených mobilních telefonů. Staré telefony někdy končí i na skládce, kde dochází k uvolňování toxických látek do přírody.

close Akce Remobil a Zoo Praha o pololetních prázdninách. info Zdroj: Remobil zoom_in Akce Remobil a Zoo Praha o pololetních prázdninách.

Remobil se tedy ve spolupráci ze Zoo Praha rozhodl nabídnout řešení, když mohou lidé donést své vyřazené mobilní telefony a získat tak dětskou vstupenku do zahrady za 1 Kč a ještě tím přispět na dobrou věc.

Fotogalerie: Oznámení pohlaví gorilího mláděte