Do výběrového řízení, které mělo předpokládanou hodnotu 4,8 milionu korun bez DPH, se přihlásil pouze dosavadní dodavatel karet, firma Monet+. Radní Eva Vorlíčková (TOP 09) ČTK řekla, že město vypíše nové otevřené výběrové řízení. Než nového dodavatele vybere, bude se muset znovu domluvit s firmou Monet+ na dalších dodávkách.

Čtěte také: Policie: Opencard je dílem zločinců!

Praha už loni vypsala stomilionovou zakázku na dodávku karet, v červnu ji ale radní kvůli malému počtu uchazečů zrušili. Do tendru se přihlásilo pět firem, mezi kterými byly například Česká pošta, Wincor Nixdorf nebo Monet+. Tři z nich ale byly vyloučeny. Tendr měl zajistit dodávku karet na čtyři roky. Praha ale letos rozhodla, že statisíce karet, jejichž platnost končí do 31. července příštího roku, prodlouží o dva roky. Proto v červenci vypsala menší tendr, který měl zajistit dodávku asi na dva roky.

Protikorupční policie tento měsíc navrhla obžalovat kvůli projektu opencard bývalého ředitele odboru informatiky na pražském magistrátu a další čtyři úředníky. Podle detektivů uzavřeli lidé, kteří byli odpovědní za řádný průběh veřejné zakázky, pro Prahu nevýhodné smlouvy. Prý způsobili škodu zhruba 70 milionů korun.

Kartu opencard vlastní přes 950.000 lidí, slouží především jako tramvajenka a průkazka do knihovny. Je možné na ni získat také slevy. Kritizovaný projekt opencard už stál asi 1,25 miliardy ko­run.