Do letošního ročníku Zlatého erbu se v rámci hlavního města přihlásilo v kategoriích nejlepší webová stránka města a nejlepší webová stránka obce celkem čtrnáct městských částí. Do kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba bylo přihlášeno 20 projektů, což je dvojnásobek oproti loňskému roku.

Do celostátního kola soutěže postupují městská část Praha 12, městská část Praha-Dolní Počernice, městská část Praha 7 a hlavní město Praha prostřednictvím městské společnosti Operátor ICT. Cenu poroty Skokan roku obdržely webové stránky městské části Praha 18.

Vítězem 9. ročníku krajského kola soutěže JuniorErb se stal student Gymnázia Christiana Dopplera Lukáš Budský za stránky tanečního studia Andrea.

„Ocenění si zaslouží nejen finalisté letošního krajského kola Zlatého erbu, ale všichni, kteří se stále snaží inovovat a vylepšovat veřejnou prezentaci samospráv. Přispívají tak k zjednodušování a zkvalitňování komunikace mezi úřadem a občany, což je činnost sice nikdy nekončící, ale o to záslužnější,“ uvedl primátor Zdeněk Hřib.

Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích České republiky.

Vítězové celostátního kola budou slavnostně vyhlášeni na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě ISSS 1. dubna 2019 v Hradci Králové.

Výsledky soutěže Zlatý erb 2019

Nejlepší webové stránky města

1. MČ Praha 12

2. MČ Praha 8

3. MČ Praha 6

Nejlepší webové stránky obce

1. MČ Praha-Dolní Počernice

2. MČ Praha-Kunratice

3. MČ Praha-Kolovraty

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba (2x první místo)

1. Hl. m. Praha, Operátor ICT: Datová platforma hlavního města Prahy Golemio 

1. MČ Praha 7: Cityvizor 

2. Hl. m. Praha, Operátor ICT: Regionální dopravní systém