Učitele usilující o titul Zlatého Ámose čekají ve finálovém kole čtyři úkoly. Musejí porotě a divákům vtipnou formou představit sebe a školu, na níž působí, členy publika naučit něco ze svého oboru a zaujmout společnou scénkou se svými žáky. Poslední úkol je tajný.

Žáci základních a středních škol nominovali do soutěže 65 pedagogů, o 15 méně než loni. Z nich do finále postoupili Petra Urbášková z Gymnázia Jakuby Škody v Přerově, Daniela Krátká z České lesnické akademie v Trutnově, Milan Arner z Konzervatoře a SŠ Jana Deyla v Praze, Jan Hrabica ze ZŠ Vrchní Opava-Kateřinky, David Jorda ze SŠ, ZŠ a mateřské školy (MŠ) pro sluchově postižené v Praze 5 a Dalibor Tomáš ze ZŠ a MŠ Ostrčilova v Ostravě.

Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose se bude konat v sobotu na galavečeru ankety Zlatý Ámos a Kantorském bále v prostorách hotelu Ambassador-Zlatá Husa na Václavském náměstí v Praze. Vítěze soutěže bude podle organizátora akce a zakladatele ankety Zlatý Ámos Slávka Hrzala korunovat ministr školství Vladimír Balaš (STAN).

close Učitel matematiky a YouTuber Marek Valášek. info Zdroj: Se svolením Marka Valáška zoom_in Učitel matematiky a YouTuber Marek Valášek.

Loni soutěž vyhrál učitel matematiky Marek Valášek z Anglicko-českého gymnázia Amazon v Praze, který kromě Zlatého Ámose získal rovněž tituly Pražský Ámos, Ámos sympaťák a Ámos ČT.