Výhled na zasněženou Prahu si vyrazilo v posledních dnech užívat spoustu lidí, napomohlo tomu i zahájení adventu společně se začínajícími vánočními trhy nejen v centru Prahy. Až pohádkově se proměnilo nejen Staroměstské náměstí, ale například i Václavské nebo náměstí Míru. Deník zároveň porovnal ceny stánků na jednotlivých trzích ZDE.

Mrazivé počasí s sebou však přineslo i několik nepříjemných až nebezpečných situací. Během slavnostního rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí se vlivem počasí vytvořila na místě ledovka. Několik lidí, kteří mířili podívat se na vánoční chloubu náměstí, se na slavnostní akci zranilo. Na místo vyrazili v následujících dnech pracovníci technických služeb a prostor vyčistili. 

Odklízení ledu na Staroměstském náměstí

Hasiči se v zimě nezastaví

Náročné dny mají za sebou i pražští hasiči. Během víkendu zasahovali u téměř stovky případů, nejčastěji u popadaných stromů nebo odklízení rampouchů. 

close Hasiči odklízejí také popadané stromy kvůli nepříznivému počasí. info Zdroj: Hasiči Praha zoom_in Hasiči odklízejí také popadané stromy kvůli nepříznivému počasí.

A na rampouchy a sníh upozorňují i v následujících dnech. „Aktuálně odstraňujeme rampouchy a sníh na několika veřejných budovách nebo školách v Praze," uvedli v pondělí 4. prosince hasiči na svém profilu sociální sítě X. s tím, že soukromě objekty si musí zajistit odstranění sněhu specializovanou firmou.