Ve středu 8.února se však banka rozhodla frontu z kapacitních důvodů uzavřít už po osmé hodině ráno a to po necelé hodině od začátku vydávání bankovek. 

Druhý den byly noční fronty stejné, k ránu už ale fronta přestala nabývat. Díky tomu se mohli někteří zájemci "otočit " i třkrát. Fronta se táhla desítky metrů od budovy centrální banky ulicemi Na Příkopě, Panská, Jindřišská až do ulice Nekázanka.

Speciální bankovku lze získat do rozebrání zásob za 1000 korun na pokladnách centrální banky v Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně a Ostravě. Každý zájemce může koupit nanejvýš pět bankovek. ČNB jich vydala 200.000 kusů.

Česká národní banka předpokládá, že během čtvrtečních pokladních hodin budou všechny zásoby výročních tisícikorun rozebrány. Informovala o tom na svých internetových stránkách.

Lidé už mezitím na internetu tyto bankovky nabízejí za několikanásobně vyšší ceny. Překupníci na Aukru nabízeli tuto speciální bankovku nejméně za zhruba 2000 korun, několik nabídek bylo za ceny přes 3000 korun a nejdražší za 4000 až 5000 korun za kus.

Výroční bankovku tvoří tisícikoruna vzoru 2008 s přítiskem na lícní straně kuponu. Vzhledem k tomu, že bankovka odkazuje na 30. výročí vzniku české a slovenské koruny, s nímž bylo spojené mimo jiné kolkování bankovek, tvoří tento přítisk právě motiv dobového tisícikorunového bankovkového kolku z roku 1993 a také výroční logo 30 let ČNB od akademického malíře Jana Solpery. Přítisk nemá vliv na hodnotu ani platnost bankovky, lze ji tedy použít k platbám za zboží a služby.