Automobilový provoz je veden v jednom jízdním pásu v režimu 1+1. Jako první bude do 15. dubna uzavřen pás ve směru z centra. Práce na Evropské jsou rozděleny do čtyř etap a potrvají až do října.

V dalších etapách se omezení pro automobilovou dopravu zkrátí na úsek od křižovatky s Vlastinou ulicí po křižovatku s Libockou ulicí. Zhruba měsíc od konce května do konce června se budou muset řidiči znovu vyrovnat s režimem 1+1. Tramvajová doprava už by po 15. dubnu neměla být výrazněji omezována.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) cestujícím na letiště doporučuje, aby od středy 1. února počítali alespoň s půlhodinovou rezervou.

„Doporučujeme cestujícím, aby na Letiště Václava Havla Praha cestovali s dostatečným časovým předstihem nebo využili alternativní trasy, stavební práce mohou ovlivnit i plynulost provozu MHD. V případě cesty na letiště prostřednictvím MHD proto doporučujeme využít posílené autobusové linky 100 ze stanice metra Zličín,“ doplnila ředitelka komunikace Letiště Praha Eva Krejčí.

Podle původního harmonogramu měly práce na Evropské ulici začít už v loňském roce, kvůli českému předsednictví v Radě Evropské unie ale byly odloženy.