Na hlasování nejen v Praze se zřejmě projevila i aktuální ekonomická a sociální situace a obecná naštvanost lidí na politiky od celostátní až po komunální úroveň a je možné, že v dobách hojnějších by čtenáři byli v hodnocení shovívavější. Zároveň je fér uvést, že současná koalice vládně městu teprve čtyři měsíce.

Čtyři oblasti, čtyři hodnocení. Čtenáři se vyjadřovali k úspěchům nebo neúspěchům magistrátu v oblastech dopravy a dopravní dostupnosti, bytové politiky, bezpečnosti a podpory sportu. Tedy oblasti, se kterými se Pražané v metropoli setkávají dennodenně.

Magistrát získal na pomyslném vysvědčení v průměru známky 3 až 4. Na postup do dalšího školního roku by mu to stačilo, žádnou pochvalu od rodičů by ale školák s takovýmto výsledkem pravděpodobně neobdržel. „Problémy, které vyplývají z ankety, současné vedení Prahy vnímá také, což se týká především oblastí dopravy a bydlení, za sebe pak z hlediska gescí mohu připojit otázky bezpečnosti. Před pár dny jsme představili koaliční programové prohlášení, kde nabízíme konkrétní kroky, jak s tím chceme pohnout, anebo alespoň nějaké dlouhodobé projekty nastartovat,“ uvedl na dotaz Deníku, jak je s vysvědčením čtenářů spokojen, primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Primátor současně dodal, že: „například u dopravy vyplývá z ankety ještě jedna věc - co člověk, to názor a jiná preference. Za sebe razím tezi, že všechny druhy dopravy - veřejná, automobilová, cyklistická či chůze pěšky - jsou si rovny a všichni si zaslouží, aby na ně hlavní město myslelo."

Nejlepší známku na vysvědčení dostala právě doprava, poté následoval sport, bezpečnost a nejméně byli hlasující spokojeni s bytovou politikou.

Hodnocení čtenářů:

Doprava – průměrná známka – 3,1
Bytová politika – průměrná známka – 4
Bezpečnost – průměrná známka – 3,8
Sport – průměrná známka 3,4

Toto vysvědčení není hodnocením redakce, ale internetových čtenářů deniku.cz a jeho regionálních webů. Redakce si uvědomuje, že kvůli současným náladám ve společnosti může být kritičtější, a že je jen sondou do pocitů společnosti v daném regionu a nedělá si ambice na komplexní analýzu. Komentáře starostů a primátorů najdete v plném znění na webech denik.cz.