Soutěže se mohly zúčastnit všechny kočky bez ohledu na jejich původ. V rámci doprovodné Umisťovací výstavy nabízely útulky k adopci své svěřence, kteří se mohli také zúčastnit soutěže krásy.

Kočičky se nejprve představily VIP porotě, která je složena z kočičích odborníků a nadšenců. Ta později udělila 12 speciálních titulů krásy jako například Nej srst, Nej pohodář, apod.

close Miss Kočka 2023. info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in Miss Kočka 2023. Absolutního vítěze Miss Kočka pak zvolili přímo návštěvníci pomocí hlasovacích lístků, které obdržel u vstupu každý, kdo věnoval 50 korun do útulkové kasičky nebo přinesl kočičí konzervy.

Absolutním vítězem se stala kočička Liduška, která z počátku neměla jednoduchý život. Její majitelka, paní Jana, ji našla jako malé koťátko odhozené v krabici na kraji lesa. Nyní je zachráněné Lidušce již tři a půl roku.

Titul Kočka roku (od poroty) získala tří letá Simba, která také neměla lehký osud. Svou majitelku přestala bavit, a tak skončila na ulici.

Poté ji převzal do své péče Azyl Tylda, ve kterém do dnes žije a který Simbě hledá nový domov.
close Miss Kočka 2023. info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in Miss Kočka 2023.

Titul Kocour roku získal kocourek jménem Robert Česmír Makovička.

Ten byl objeven v motoru auta zaparkovaného před nemocnici v Praze 4. Dnes je z něj společenský kocour, který miluje lidi.

Zájemci si mohli také nakoupit ve stáncích partnerů výstavy a v charitativních krámcích útulků. V rámci akce bylo celkem vybráno přes deset tisíc korun a hromada konzerv pro útulky.