Dopravu v Praze komplikovaly čtyři dopravní nehody ve Strahovském tunelu. "Tunel je z tohoto důvodu uzavřen a probíhá vyšetřování a odstraňování nehod, které se obešly bez zranění," uvedla policie na twitteru. Provoz byl po 11 hodině obnoven. 

Problémy s dopravou měly i linky MHD. "Linky 107, 125 a 180 jsou kvůli vysokému zpoždění operativně zkráceny a otočeny do opačných směrů," uvedl PID na twitteru.

Dejvický a Bubenečský tunel se podle webu TSK uzavřely v obou směrech kolem 05:30. Ve směru k Barrandovskému mostu se provoz obnovil kolem 07:30, ve směru na Troju před 08:15, řekla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Kolony na desítky minut vznikly podle dopravního webu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve Strakonické, Povltavské nebo Liberecké ulici. Velmi silný provoz zpomalil dopravu také na Jižní spojce zejména u Barrandovského mostu a v ulicích, které po povrchu kopírují trasu tunelů.

Počet nehod v Praze v úterý 22. listopadu ráno se ale nevymyká z normálu. "Od rána v Praze řešíme 30 dopravních nehod, což je standardní počet a není jich více než obvykle. Pro zajímavost v průměru jich denně řešíme okolo 110," uvedla policie na twitteru.