Rekonstrukce je součástí rozsáhlejšího projektu v této oblasti. Z něj je obzvlášť k nepřehlédnutí právě nová Masaryčka.

Podnět k proměně podoby vstupů dala Penta Real Estate, která také celý projekt zaplatila, konstatoval PR manager developera Martin Lánský. „Samozřejmě ale probíhal v koordinaci s dopravním podnikem a městem,“ zdůraznil.

Nový vstup do metra u Masaryčky. | Video: Radek Cihla

„Už v průběhu rekonstrukce budil záměr pozornost svým designem, lépe osvětleným a bezpečnějším prostředím – nebo třeba zelení na střechách,“ připomněl Lánský k projektu, který se může stát inspirací i pro proměnu vstupů do stanic metra v dalších lokalit.

„Podobný minimalistický design se u veřejné dopravy prosazuje v řadě světových metropolí. Jsme rádi, že jsme se s Dopravním podnikem a městem na tomto řešení domluvili. Celé okolí tím získalo úplně novou kvalitu,“ řekl Marek Dospiva, partner skupiny Penta.

„Nové vstupy do metra se na Masaryčce povedly. Přístřešky chrání vestibul metra před nepříznivým počasím, zvyšují tak komfort a bezpečnost cestujících. Byli bychom rádi, pokud bychom mohli obdobný design přístřešků používat při rekonstrukcích i u jiných stanic, pokud bude náš akcionář, hl. m. Praha, souhlasit,“ uvedl Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP).

Prostranství u Masarykova nádraží prošlo v poslední době nepřehlédnutelnou proměnou, která už je také prakticky dokončena. Novou podobu zde totiž nedostávají pouze vstupy do metra.

Prostor, který je nově vydlážděný, doplnily vodotrysky – a zejména množství nové zeleně včetně vzrostlých stromů. „Naopak je tu nyní méně reklamního smogu,“ upozornil Lánský.

Spolumajitel investiční skupiny Penta Marek Dospiva při otevření vstupů do metra u Masaryčky. | Video: Radek Cihla

„Za Pentu chci poděkovat. Díky spolupráci s městem, městskou částí a Dopravním podnikem, se nám podařilo navázat na další fázi revitalizace neutěšeného Masarykova nádraží a ulici na Florenci, což si myslím, že se v následujících měsících vyloupne dosazením zbytku zeleně a během následujících měsíců dojde také k bourání zbytku starých staveb a k začátku fáze přestřešení Masarykova nádraží," řekl Marek Dospiva.

Penta Investments je majitelem společnosti VLM vydávající Pražský deník