K událostem v Izraeli se vyjádřili také zastupitelé hlavního města Prahy. „Naše podpora Izraele, který zákeřně a brutálně napadli palestinští extremisté v čele s teroristickým hnutím Hamás, pokračuje. Stejně jako solidarita s izraelskými obyvateli. Po víkendovém nasvícení Petřínské rozhledny v izraelských barvách ji dáváme najevo symbolickým vyvěšením izraelské vlajky na budovu Nové radnice. Soucítím se všemi oběťmi probíhající agrese,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda. 

„Bezprecedentní násilí a ztráty na životech, jakých jsme v Izraeli svědky, jsou naprosto nepřijatelné a jednoznačně je odsuzujeme. Nasvícením Petřínské rozhledny a dnešním vyvěšením vlajky Izraele vyjadřujeme i soustrast se všemi obětmi tohoto terorismu,“ říká 1. náměstek primátora Zdeněk Hřib.

„Byli jsme jednou z prvních světových metropolí, která nasvícením Petřínské rozhledny do barev Izraele vyjádřila symbolickou podporu napadené zemi. Jsem rád, že jsme dnes mohli tuto symboliku podtrhnout i vyvěšením jejich vlajky na budově magistrátu. Vyjádřit náš postoj v takto nelehké době je naší morální povinností. Naše pomoc by ale neměla být jen symbolická. Proto jsem na dnešním jednání rady otevřel i debatu nad finanční pomocí tomuto napadenému státu,“ vysvětluje náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Pospíšil.

Petřínská rozhledna se rozsvítila v barvách izraelské vlajky.
Praha vyjadřuje podporu Izraeli. Petřínská rozhledna září modrou a bílou

Na podporu Izraele nasvítí v barvách izraelské vlajky Úřad vlády i budovu Strakovy akademie. V pondělí 9. října se na Václavském náměstí také koná shromáždění příznivců státu Izrael, kteří chtějí vyjádřit podporu napadené zemi.

Shromáždění začíná v 17:30 a pořádá ho Česká společnost přátel Izraele, nezisková organizace Operace Ester a česká pobočka Mezinárodního křesťanského velvyslanectví. Na akci promluví i primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda.