Pražští hasiči, kterým za pondělní nasazení poděkoval také primátor Zdeněk Hřib (Piráti), ráno oznámili, že během noci ještě zasahovali u dalších osmi případů v souvislosti se silným větrem. „V tuto chvíli evidujeme 305 případů,“ napsal na oficiální twitterový účet Martin Kavka, mluvčí hasičského záchranného sboru hlavního města. Později mluvčí Kavka upřesnil statistiku a přidal fotografii z Prahy 6, kde spadl strom na auto.

Městská firma Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí, nabízí aktuální informace o mimořádných událostech také na sociální síti. Před polednem evidoval účet Pražské integrované dopravy (PID) nepravidelný provoz či jeho omezení, nebo dokonce zastavení na několika železničních spojích. Problémy má rovněž autobusová linka 604 v Kladně.

„Ačkoliv vítr v Praze slábne, apelujeme na občany, aby byli velice obezřetní a dbali na svou bezpečnost,“ uvedl v tiskové zprávě Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu/STAN) s tím, že je nadále omezen pohyb návštěvníků v Botanické zahradě hl. m. Prahy. Konkrétně jsou v areálu i v úterý i ve středu uzavřeny lesní expozice a Japonská zahrada.

„Pražské hřbitovy zůstávají kvůli přetrvávajícímu větru i dnes uzavřené. Pokud se počasí uklidní, po poledni by měli pracovníci Správy pražských hřbitovů začít odklízet popadané větve, případně další škody. Všech 32 hřbitovů by se mělo pravděpodobně otevřít zítra. Naplánované obřady se i dnes kvůli bezpečnosti uskuteční za doprovodu zaměstnanců Správy pražských hřbitovů,“ informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Není bezpečné chodit do lesů a parků!

Letiště Václava Havla Praha hlásí, že provoz pokračuje stejně jako během pondělí bez omezení. Jak bylo avizováno, zrušen byl pouze jeden ranní let z Amsterdamu. Tiskové odddělení Letiště Praha na twitterovém profilu oznámilo, že pro vzlety a přistání se používá hlavní ranvej.

Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) má silný vítr opět foukat po celý den. Meteorologové navíc varování prodloužili až do středečních 18 hodin. „Bude foukat silný západní vítr místy s nárazy s rychlostí nad 65 km/h,“ upozorňuje ČHMÚ na webu. Mapa České republiky však už naštěstí svítí jen žlutě, což znační nízký stupeň nebezpečí.

Představitelé hlavního města prostřednictvím mluvčího Hofmana proto upozornili: „Kvůli riziku padajících větví není stále bezpečné chodit do lesů, lesoparků a také do parků.“