První prosincový víkend se na většině území republiky vyskytne trvalejší a vydatnější sněžení. „Za pátek a sobotu v úhrnu očekáváme většinou 10 až 25 cm, ojediněle, zejména na jihu a východě území až 35 cm nového sněhu. Na severozápadě a severu Čech bude sněžení méně intenzivní, v úhrnu 5 až 15 cm. Během soboty bude sníh většinou prachový a při zesilujícím severozápadním větru se zejména ve východní polovině území začnou vytvářet četné sněhové jazyky. Jejich tvorba bude pokračovat i v neděli 3. 12. až do odpoledních hodin," informoval Český hydrometeorologický ústav na sociální síti X (dříve Twitter). 

| Video: Youtube

Sněhová nadílka se nevyhla ani Praze. Během páteční noci na některých místech metropole napadlo až 7 centimetrů nového sněhu.

V sobotu nás čeká trvalejší a vydatnější sněžení. Denní teploty se nevyšplahají ani na bod mrazu, meteorologové očekávají nejnižší teploty kolem -2 stupňů Celsia a napadnout může až 10 centimetrů nového sněhu.

V neděli již bude snežení méně četné a může se ukázat i sluníčko. Teploty však budou nižší než v sobotu. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi -6 až -9 stupni Celsia, denní teploty poté vystoupají na -5 °C. Velice mrazivá bude ale noc z neděle na pondělí, kdy teploty klesnou až na -14 °C. Nejvyšší denní teploty se v pondělí budou pohybovat mezi -6 až -4 stupni Celsia. 

close Sněhová nadílka v Praze. info Zdroj: DENÍK/ Dimír Šťastný zoom_in Sněhová nadílka v Praze. Výrazné komplikace se mohou vlivem počasí vyskytnout zejména v dopravě. Vozy MHD i vlaky mohou nabírat zpoždění.

Aktuální situaci linek městské hromadné dopravy můžete sledovat skrze interaktivní mapu PID, veškerá případná zpoždění a omezení jsou dostupná také v aplikaci Lítačka.