Pachatel zaútočil na ženu, která šla na ulici s kočárkem, ve čtvrtek 25. ledna v odpoledních hodinách v Hostavicích. Podle policistů ji měl sekerou zranit na hlavě.

Poškozená zhruba třicetiletá žena byla v péči pražských záchranářů a při vědomí. S ohledem na charakter jejího zranění byla následně transportována do traumacentra.

„Po útočníkovi pátráme i za použití vrtulníku," uvedli bez bližších informací policisté.

Podle serveru Novinky.cz krátce před 16. hodinou policie zadržela jednoho muže a pátrací akce skončila. Zda se jedná o útočníka ale jasné není.

V pátek 26. ledna policisté oznámili, že kriminalisté stále pracují na objasnění případu. „V tuto chvíli vyhodnocujeme všechny stopy a případ je kvalifikovaný jako pokus těžkého ublížení na zdraví," dodali.

Zároveň nemohou vyloučit, že čin má souvislost s nálezem mrtvého muže u rybníka v Kyjích, tento případ byl klasifikován jako vražda. „Protože je to vzdušnou čarou asi 1.3km od místa útoku sekerou, musíme se zabývat i skutečností, že spolu mohou případy souviset. V tuto chvíli ale není žádná přímá indicie, že by tomu tak bylo," doplnili policisté.

Policejní akce v Kunratickém lese.
Zadržený muž se přiznal k vraždě u Kyjského rybníka a dalším dvěma napadením