V soutěži byla přihlášena tři sdružení, která tvoří šestnáct firem z pěti zemí. Podle serveru iRozhlas.cz, který o rozhodnutí informoval, podalo nejlevnější nabídku sdružení společnosti Vinci společně s Porrem.

Tendr byl zrušen na žádost společnosti Metrostav DIZ ze skupiny Metrostav. Svou námitku firma podala na poslední chvíli v prosinci loňského roku. Vadila jí pasáž týkající se požadavků na dodavatele výtahů, který musel mít zkušenosti s výtahy pro dopravní stavbu o hloubce 28 metrů. Podle společnosti Metrostav DIZ byl tento požadavek diskriminační.

Úřad se případem zabýval půl roku a rozhodnutí padlo 7. července. Podle ÚOHS Dopravní podnik vytvořil „bezdůvodnou překážku hospodářské soutěže“. Proti rozhodnutí se lze odvolat.

Tendr na skoro 25 miliard korun byl jednou z největších stavebních zakázek. Zahrnuje mimo jiné stavbu stanic Nádraží Krč, Nemocnice Krč a Nové Dvory nebo vybudování systému napájení pro úsek Pankrác D – Nové Dvory.

První ražby při stavbě metra D začaly před více než rokem. Ražby na prvním úseku (Pankrác - Olbrachtova) budou trvat do přelomu let 2025-2026. 

Metro D