Hodnocení žebříčku, který byl letos zaměřený na Evropu poprvé, byla srovnávána činnost škol v dvanácti kritériích. Ta se týkala oblasti kvality výzkumu, uplatnění absolventek a absolventů, podmínky výuky nebo udržitelnost. I přes celkové 86. místo se škole podařilo hned ve třech kategoriích (studující přijatí v rámci mezinárodní mobility, mezinárodní výzkumná spolupráce a udržitelnost) obsadit pozice v okolí 50. místa. V rámci zveřejněných výsledků bylo hodnoceno téměř sedm set škol ze čtyřiceti dvou zemí, z toho sedmnáct jich bylo z České republiky.

| Video: Youtube

S úspěšným výsledkem je spokojená i rektorka UK Milena Králíčková. „Vzhledem k tomu, že tento žebříček je úplnou novinkou, nemáme tak srovnání z minulých let, jako je tomu u jiných hodnocení. Být však mezi stovkou nejlepších evropských vysokých škol je bezesporu úspěch,“ říká.

Na prvních třech příčkách se umístila Univerzity of Oxford, ETH Zurich a Univerzity of Cambridge.

Z dalších českých škol se nejlépe umístily Masarykova univerzita (161. místo), České vysoké učení technické v Praze (182. místo), Vysoké učení technické v Brně (216. místo) a Univerzita Palackého v Olomouci (219. místo).