Již tuto neděli se v Holečkově ulici v Praze 5 uskuteční umisťovací výstava koček. Konkrétně v prostorách bývalého kláštera sv. Gabriela od 11 do 16 hodin. Na své nové majitele zde budou čekat kočky z různých ochranářských organizací včetně Spolku na ochranu zvířat Dobříšsko, z.s.

Organizátoři předpokládají účast celkem asi čtyřiceti koček. Jedná se především o zachráněná zvířata.

close Umisťovací výstava koček v Holečkově ulici. info Zdroj: se svolením Spolku na ochranu zvířat Dobříšsko, z.s. zoom_in Umisťovací výstava koček v Holečkově ulici.

„Vzhledem k tomu, že námi zachráněné kočky chceme předat novým majitelům do nových domovů, pořádáme pravidelně umísťovací výstavy opuštěných koček. Tyto výstavy jsou vždy úspěšné a opuštěné kočky na nich nacházejí nové domovy," uvedla Deníku Dana Javůrková předsedkyně Spolku na ochranu zvířat Dobříšsko, z.s.

Všechna zvířata na výstavě budou očkovaná a dospělé kočky budou i kastrované. Zájemci si tedy zvíře mohou odnést přímo z výstavy.

Součástí bude i charitativní krámek. Podle Javůrkové je výtěžek z prodeje určen na krmivo, stelivo a veterinární péči kočiček.