Souprava bude nasazena primárně na páteřní linku č. 22 po následujících šest měsíců. 

„Tramvají v barvách Ukrajiny s odkazem na oficiální státní fundraisingovou platformu Ukrajiny se připojujeme ke kampani probíhající v řadě dalších evropských měst, jako jsou třeba Vídeň, Haag, Riga nebo Vilnius. Role měst je v pomoci Ukrajině, která čelí genocidě ze strany Ruska, klíčová. Kvůli útokům na tamní důležitou infrastrukturu k nám prchají lidé, kterým jsme poskytli zázemí do doby, než válka v jejich zemi skončí. Naši pomoc je nutné směrovat především do míst, kde ji lidé nyní nejvíce potřebují,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Zdeněk Hřib.

Slavnostní dokončení rekonstrukce a obnovení provozu na tramvajové trati Ohrada – Palmovka.
Opravy na Krejcárku končí. Praha 3 a 8 budou mít opět přímé tramvajové spojení

Prostřednictvím webového odkazu nebo QR kódu umístěného přímo na tramvaji lze podpořit Ukrajinu v několika různých oblastech od urgentní humanitární pomoci po vzdělávání a vědu.

Tramvaj má vždy přednost

Zdroj: Youtube

Dárcovská platforma UNITED24 má nespornou výhodu v tom, že si dárci můžou vybrat konkrétní oblast, můžou přispět čistě na mírové projekty, jako jsou obnova zničené infrastruktury, vzdělání či vědu. Že se jedná o významnou platformu a lidem není lhostejné, co se na Ukrajině děje, ukazuje i doposud vybraná částka bezmála 360 milionů dolarů z celého světa,“ říká Jan Šurovský, člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch.

Ihned během prvního dne jízdy se stala jedna souprava součástí dopravní nehody, když u zastávky Drinopol na pražském Břevnově došlo ke střetu s osobním automobilem. Nehoda se naštěstí obešla bez větších zraněních.