Otevření oficiální pobočky hlavního města Prahy je vnímáno také jako symbolické započetí další spolupráce mezi městem a Pražským hradem.

 “Otevření nového informačního centra má velice důležitý smysl. Za prvé budou mít lidé další možnost dozvědět se více praktických i zajímavých faktů o metropoli, za druhé se právě startuje další spolupráce mezi dvěma veličinami – pražskou radnicí a Pražským hradem. Neodmyslitelně spojené instituce tak společně nabídnou způsob, jak Prahu zažít a užít si ji. Děkujeme všem, kteří se na tom podíleli a budou podílet. A samozřejmě přejeme zájem návštěvníků a jejich spokojenost,” řekl primátor Bohuslav Svoboda. 

"Otevření nového turistického informační centra na Pražském hradě mě velmi těší. Vnímám to velmi symbolicky jako novou éru spojenou se změnou na postu hlavy státu. Navíc společným cílem je prezentovat metropoli jako evropské město na úrovni s kvalitními službami, které mohou turisté v novém turistickém centru bezpochyby očekávat,” doplnil náměstek pro kulturu a cestovní ruch Jiří Pospíšil.

Rekonstrukcí prostor nahradilo centrum nevzhlednou směnárnu, která se dříve v místech nacházela. Místo nabídne turistům informace o metropoli, ale i městskou kartu Prague Visitor Pass nebo možnost možnost zakoupit si suvenýry. 

Otevření zrekonstruovaných prostor přízemí Staroměstské radnice a zpřístupnění kamenného průchodu veřejnosti.
Rok a půl dlouhé opravy. Staroměstská radnice má nově zrekonstruované přízemí

“Třetí nádvoří je centrálním prostorem Pražského hradu. Je proto skvělé, že můžeme nabídnout návštěvníkům Prahy péči i v této lokalitě. Turisté se odsud mohou vypravit rovnou do Katedrály svatého Víta, která se tyčí uprostřed nádvoří,” říká předseda dozorčí rady Prague City Tourism Jan Wolf a dodává: “Nové turistické centrum se navíc nachází v citlivě zrekonstruovaných prostorách historického přízemí hradní budovy.”

Pražský hrad dlouhodobě patří k nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším památkám metropole, kterou ročně navštíví až 1,4 milionu návštěvníků. Odhady však ukazují, že areálem hradu projde až 3,7 milionů osob během celého roku.