„V ostatních místech Česka bylo v noci povětšinou mezi 19 a 15 stupni Celsia,“ řekl pro ČTK František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Loni zažili lidé první tropickou na řadě míst republiky v noci na 11. června. Nejtepleji bylo tehdy na stanici Jeseník, kde naměřili 21,9 stupně.

Podle aktuální výstrahy ČHMÚ hrozí během čtvrtka také na území hlavního města silné bouřky, kdy se mohou vyskytnout silné nárazy větru kolem 20 m/s (kolem 70 km/h), kroupy i přívalové srážky s úhrny kolem 30 mm během krátkého obbobí.

V pátek už budou bouřky doznívat a budou jen ojediněle. Odpoledne a večer očekávají meteorologové od severozápadu ustávání srážek a ubývání
oblačnosti. Během prodlouženého víkendu by mělo být většinou jasno až polojasno s letními teplotami do 29 °C.

V Klementinu se teploty měří už od roku 1752. Nepřetržité záznamy o výsledcích měření mají meteorologové k dispozici od 1. ledna 1784. Ačkoliv jsou klementinská měření ovlivněna řadou faktorů, například kvůli umístění měřicích přístrojů v areálu Klementina nebo jeho poloze v samém středu města, podle meteorologů představují pro moderní vědu „značně ojedinělý a nesmírně cenný zdroj informací o stavu počasí a podnebí v novodobé historii“.