Opravovat tramvajovou trať v hloubkové smyčce Březiněveská začal Dopravní podnik hl.m. Prahy (DPP) již v úterý 26. března. V rámci oprav DPP postupně vyměňuje sjezdovou výhybku ve smyčce, kolejové oblouky a křížení na výjezdu a vjezdu do obratiště. Ty jsou velmi opotřebené, pochází totiž z roku 2009.

Bylo potřeba práce rozdělit do etap a to kvůli zachování ranního vypravení tramvají z vozovny Kobylisy i jejich zátahu po skončení provozu. Vozovna zůstala bez mimo provoz pouze o velikonočním víkendu.

První etapa byla zahájena 26. března a potrvá do 4. dubna. Během ní je obousměrně přerušen tramvajový provozu v úseku Kobylisy-Vozovna Kobylisy. Druhá etapa od 4. do 8. dubna pak zastaví tramvaje v úseku Kobylisy - Sídliště Ďáblice.

Tramvajová trať v Praze. Ilustrační foto.
Praha chystá další tramvajovou trať. Tentokrát z Modřan do Komořan

Po ukončení těchto dvou etap ale práce neskončí. Od pondělí 8. dubna se DPP přesune do Trojské ulice, konkrétně do křižovatky ulic Nad Šutkou a Zenklova. Zde budou pracovníci Dopravního podniku měnit kolejové rozvětvení a paralelně s tím pak nastane oprava kolejnice v Partyzánské ulici mezi kolejovým rozvětvením do ulice Na Zátorách/Plynární a křižovatkou s Vrbenského ulicí.

Tato část potrvá před týden, do 16. dubna do ukončení denního provozu. Během oprav bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Nádraží Holešovice (v Partzánské ulici) - Hercovka.

Tato akce pro letošní rok ukončí opravy tramvajových tratí v Severním městě, tj. tratí procházejících kolem uzlu Kobylisy.

Dopravní opatření

Výluka provozu tramvají v úseku Kobylisy – Sídliště Ďáblice. Od čtvrtka 4. dubna 2024 od cca 4:30 h do pondělí 8. dubna 2024 do zhruba 4:30.

Změny tras tramvajových linek
-Linky 3, 10 a 93 jsou ve směru z centra ze zastávky Kobylisy vedeny přes zastávky Březiněveská a Líbeznická do obratiště Vozovna Kobylisy.
-Linka 6 je ve směru z centra zkrácena do zastávky Dělnická, dále pokračuje jako linka 14 směr Spořilov.
-Linka 14 je ve směru z centra zkrácena do zastávky Dělnická, dále pokračuje jako linka 6 směr Kubánské náměstí.
-Linka 24 je ve směru z centra zkrácena do zastávky Bílá labuť

Jako náhradní dopravu lze v denním provozu využít pravidelné autobusové linky. V úseku Kobylisy – Štěpničná linky 152 a 177, v úseku Ládví – Sídliště Ďáblice linku 103.

V nočním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X93 v trase Kobylisy – Ládví – Sídliště Ďáblice.

Zastávky linky X93

Směr Sídliště Ďáblice:
Kobylisy – nástupní – v ulici Pod Sídlištěm, v zastávce linky 152
Kyselova – ve Střelničné ulici, v zastávce náhradní autobusové dopravy
Ládví, Štěpničná – ve Střelničné ulici, v zastávkách linky 152
Sídliště Ďáblice – výstupní – v Ďáblické ulici, v zastávce linky 183

Směr Kobylisy:
Sídliště Ďáblice – nástupní – v nástupní zastávce v autobusovém obratišti
Třebenická – v Ďáblické ulici, v zastávce linky 183
Štěpničná, Ládví – ve Střelničné ulici, v zastávkách linky 152
Kobylisy – výstupní – v Klapkově ulici, v zastávce tramvají směr do centra

Změny v zastávkách autobusů
Pro linky 152, 177 a 913 se zřizuje zastávka Kyselova (směr Ládví) ve Střelničné ulici, v zastávce určené pro náhradní dopravu.