"Chodit s golfovou nohou je jako byste si obě nohy svázaly tkaničkami k sobě. Vím to, i já se s touhle vadou narodil. Měl jsem ale štěstí a dnes jsem zdravý, dokonce běhám. Proto je tu Achileus, pacientská organizace, která dětem s touto vadou pomáhá. Proto přicházím s Tkaničkovou výzvou," říká Tomáš Arsov.

| Video: Youtube

Arsov výzývá k tomu, aby lidé vytyčili vzdálenost pěti metrů, svázali si tkaničky od bot k sobě a odstartovali závod. Při plnění výzvy je potřeba se natočit a zveřejnit své video na sociálních sítích s hashtagem -#shoelacechallenge a poté nominovat tři své přátele ke splnění výzvy.

Tímto způsobem chce Arsov dosáhnout toho, aby se onemocnění zvané Pes aquinovarus neboli onemocnění golfové nohy dostalo do povědomí co nejvíce lidí.

Tomáš Arsov společně s Nadačním fondem Achileus v rámci osvěty o tomto onemocnění uspořádal ve čtvrtek 19. října na náměstí Míru charitativní akci Takničková výzva. V rámci výzvy se pokusil o rekord v chůzi největšího počtu lidí k sobě svázaných tkaničkami od bot.

I přes nepřízeň počasí dorazily desítky lidí, převážně studentů a učitelů ze školy, na které Arsov vyučuje komunikaci v oboru kadeřník.

Charitativní akce Tkaničková výzva. | Video: Deník/Radek Cihla

Za pomoci 313 účastníků, jež tvořili hada v délce padesáti metrů, se povedlo zapsat rekord o chůzi nejvíce lidí svázaných tkaničkami do České knihy rekordů.