Taxíky Maxíky pomáhají lidem jezdit bezpečně a levně nejen k lékaři, ale například i za kulturou nebo na úřad. 

„Taxíky Maxíky pomáhají v každodenním životě lidem, kteří se sami hůře pohybují. Senioři i handicapovaní, kteří je využívají, si pochvalují, že jezdí spolehlivě a na čas a že díky štědrému sponzorovi dokážou ušetřit nemalé peníze. Věřím, že služba sociální dopravy, o kterou projevují zájem další a další města a obce, bude pokračovat a že Taxíků Maxíků bude i dál přibývat – magická třicítka už je na dosah!“ říká ředitelka Nadace Charty 77 Jolana Voldánová.

Slavnostní předání klíčů od Taxíka Maxíka.Slavnostní předání klíčů od Taxíka Maxíka.Zdroj: Konto Bariéry

Projekt sociální dopravy, který od roku 2015 funguje jako výsledek spolupráce Nadace Charty 77 (Konto Bariéry a SenSen) a společnosti ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s. provozující síť lékáren Dr.Max pomáhá na několika místech republiky, od příštího roku nově i v Třinci. 

Koněvova ulice v Praze 3.
Praha 3 dala do dražby cedule z Koněvovy ulice. Lidé za ně nabízejí desetitisíce

Průměrný Taxík Maxík najezdí za rok 16 tisíc kilometrů a v daném městě nebo obci obslouží 2 300 klientů, jejichž průměrný věk je 77 let.

Taxíky Maxíky vozí seniory a handicapované v Liberci, Prachaticích, Ústí nad Orlicí, Kutné Hoře, Praze 5, Benešově, Svitavách, Mostě, Praze 15, Písku, Frýdlantu nad Ostravicí, Českém Těšínu, Českých Budějovicích, Vimperku, Havířově, Šumperku, Čáslavi, Orlové, Ústí nad Labem, Havlíčkově Brodě, Žďáru nad Sázavou a Praze 7. Od ledna 2024 přibude městská část Praha - Libuš a město Třinec.