K incidentu vyjížděli strážníci v pondělí 19. června ráno. Řidič přepravní společnosti zavolal na tísňovou linku a požádal o pomoc s agresivní cestující, která ho vinila, že ji chce okrást. Žena nebyla spokojena se zvolenou trasou a se skutečností, že řidič používá taxametr místo toho, aby ji nabídl fixní cenu. Po celou dobu jízdy sledovala svou navigaci a řidiče "kontrolovala". 

Řidič se zákaznici marně snažil vysvětlit, že vybral nejoptimálnější trasu, kterou zároveň ověřil přes dispečink společnosti, pro kterou jezdí. 

„Z Letiště Václava Havla do ulice V Celnici jel Evropskou, Korunovační a Letenským tunelem a po cestě se snažil maximálně využívat vyhrazené pruhy. Stejně cizinku nepřesvědčil. Strážníci z Taxi týmu provedli na místě kontrolu a potvrdili, že řidič skutečně zvolil tu nejlepší možnou trasu, kterou v danou chvíli s ohledem na ranní dopravní špičku mohl. Za 17,3 kilometrů a 40 minut jízdy si naúčtoval 769 korun. Cestující nakonec jízdu i na doporučení svého známého, kterému volala, uhradila," doplnila mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová. 

 

V Praze se ceny za přepravní služby řídí Nařízením o maximálních cenách osobní taxislužby.

-Pro auta se spalovacím motorem je jednorázová sazba 60 Kč/přeprava, čekání 7 Kč/min a přeprava na území metropole 36 Kč/km
-Pro elektromobily jednorázová platba činí 70 Kč/přeprava, čekání 7 Kč/min a přeprava na území metropole 39 Kč/km.