"Tzv. čára o níž Chvilkaři hovoří, překročena nebyla, vycházejí z mylných informací. V reakci na jejich otevřený dopis jim také otevřeným dopisem odpovím," sdělil Blažek. Ministerstvo spravedlnosti v úterý 28. března rovněž zveřejnilo odpovědi na interpelace poslanců.

"Pokud ministerstvo zpracovává odpověď na interpelaci poslankyně či poslance, požaduje součinnost od soudů a státních zastupitelství. Jedná se o léta zavedenou praxi a vychází ze zcela jasného zákonného nastavení vztahů mezi těmito složkami," upozornil mluvčí úřadu Vladimír Řepka. Blažek už dříve uvedl, že k brněnskému případu obdržel několik interpelací z více politických stran.

Fiala už na počátku března řekl, že důvody pro odvolání Blažka nevidí. Ministr podle něj jednal v souladu se svými povinnostmi, když o informace požádal. Podle Milionu chvilek reprezentanti vládní koalice Blažkův střet zájmů bagatelizují. Střet zájmů pak podle nich zpochybňuje veškeré kroky, které ministr činí.

TK iniciativy Hodina pravdy k plánovaným protestům proti podfinancování humanitních a společenskovědních oborů na vysokých školách.
Protest vysokoškolských učitelů. Prahou projde průvod s obřím balvanem

"Domníváme se, že Pavel Blažek je ve střetu zájmů, protože v kauze kupčení s brněnskými byty, ve které figuruje, si jako ministr spravedlnosti zjišťuje informace, tlačí na státní zástupce a máme důvodné podezření, že může ovlivňovat justici nebo české soudce," řekla mluvčí Milionu chvilek Hana Strašáková. Připomněla, že spolek ještě před nástupem Blažka do funkce napsal Fialovi otevřené dopisy, ve kterých premiéra žádal, aby ho do funkce nejmenoval.

Pokud Fiala střet zájmů nevyřeší a vláda nevylepší svůj postoj k občanům, hrozí podle Milionu chvilek, že se lidé přikloní k populistickým či extremistickým hnutím.

Čáru před vstupem do sídla úřadu ve Vyšehradské ulici namaloval spolek smývatelnou barvou. Před budovu zástupci spolku také přinesli transparent s nápisem Nepřekračujte červenou čáru.

Blažek žádal o informace o kauze, ve které podle serveru Seznam Zprávy figurují jeho známí, čtyřikrát. Žádosti byly adresovány jak nejvyššímu státnímu zástupci Igoru Střížovi, tak i vrchnímu státnímu zástupci v Olomouci. Stříž už dříve Seznam Zprávám a Deníku N řekl, že mu Blažkovy žádosti nepřijdou šťastné. Blažek střet zájmů odmítl.

Podle serveru Seznam Zprávy Blažek žádal i jména soudců, kteří rozhodovali o vazbě či o domovních prohlídkách. Ministr na twitteru už dříve uvedl, že jde o běžný zákonný postup při vyřizování stížnosti.

Policie loni na podzim v Brně zasahovala kvůli bytům a městskému majetku vícekrát. Počátkem října v souvislosti s privatizací bytů na radnici městské části Brno-střed obvinila osm lidí v čele s politikem ODS Otakarem Bradáčem. V polovině října pak zadržela skupinu lidí v souvislosti s pokusem o ovládnutí černovické pískovny.

Demonstranti se pokusili vniknout do Národního muzea.
Po incidentu u Národního muzea zatím policie zahájila sedm trestních řízení

Spolek Milion chvilek v roce 2019 zorganizoval řadu demonstrací kvůli jmenování tehdejší ministryně spravedlnosti Marie Benešové. V dubnu totiž rezignoval její předchůdce Jan Kněžínek (ANO), stalo se tak v době, kdy žalobci informovali o návrhu na podání obžaloby v kauze Čapí hnízdo, která se týkala tehdejšího premiéra Andreje Babiše (ANO). Vyvrcholením byla dvě více než čtvrtmilionová shromáždění na Letné v červnu a listopadu.

Proti Benešové spolek pořádal demonstrace i v roce 2021, a to kvůli odchodu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který mezi důvody svého konce označil i nátlak ze strany ministryně.