Novinky o střelbě na fakultě v Praze najdete ve speciálu ZDE

„Stále platí, že právo na poskytování informací má vyhrazeno Městské státní zastupitelství v Praze, a Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy tudíž nemůže poskytovat jakékoliv bližší informace týkající se této trestní věci. V současné chvíli však již mají právo nahlížet do kompletního spisu jednotliví poškození," popsali policisté.

Policie se zároveň vymezila proti některým informacím, které dnes k případu zveřejnil server Seznam Zprávy. Označila je za „zcela zjevně a výrazně nepřesné".

Při střelbě v budově fakulty v centru Prahy přišlo loni 21. prosince o život 14 lidí, mezi nimiž byli studenti a pedagogové. Pachatel, který byl podle policie studentem fakulty, po útoku spáchal sebevraždu.

Případem se vedle policistů zabývala i Generální inspekce bezpečnostních sborů, která minulý týden zveřejnila závěr, podle nějž policie nemohla tragédii zabránit, dělala maximum možného, pracovala efektivně a rozhodovala se logicky.

Pietní místo za oběti střelby na FF UK | Video: Deník/Radek Cihla

Ředitel inspekce Vít Hendrych ale řekl, že existuje prostor pro poučení a zefektivnění policejních činností do budoucna. Zmínil komunikaci, technologické dovednosti, výstroj a výzbroj. Doplnil, že inspekce ukončením šetření uvolnila ruce policii, která nyní o tragédii může informovat podle vlastního uvážení.